Zadarska nadbiskupija

Povjerenstvo
za medije

Živeći u digitalnom dobu, brojne biskupije, župe i pojedinci pronašli su načine evangelizacije preko „virtualnog svijeta“. Zadatak ovog Povjerenstva je promicati izradu župnih web-stranica i društvenih mreža, odrediti kriterije za djelovanje na njima, biti aktivan u promicanju biskupijskih i župnih događaja, promicati duhovnost i teološke teme, nauk Crkvenog učiteljstva kao i brojne aktualne teme i modele koji se tiču pastorala. Ovo Povjerenstvo također pomaže novinarima i drugim djelatnicima u komunikacijama kako bi svoj život i djelovanje uskladili s kršćanskim načelima.
Ovo Povjerenstvo uređuje biskupijsku web-stranicu i Vjesnik Zadarske nadbiskupije, kao i druge tiskane brošure i priručnike potrebne za pastoralno djelovanje.

Predstojnik: Ivan Kapović

Članovi:

1. Grbić Ines
2. Kapović Ivan, Predstojnik
3. Karamarko Marinko
4. Lilić-Pekas Iva
5. Marušić don Darko
6. Mišić Siniša
7. Mustapić don Stipe
8. Šimičev Marina
9. Šindija don Šimun
10. Vulin don Tihomir