MEĐUGORJE: Hodočašće župljana iz Slivnice i Islama Latinskog u Međugorje

10.04.2024.objavio: Urednik

Župljani župe sv. Kuzme i Damjana iz Slivnice i župe sv. Nikole iz Islama Latinskog, predvođeni svojim župnikom don Lukom Šustićem, hodočastili su u subotu, 6. travnja u Međugorje.

Dva autobusa sa 111 hodočasnika vodili su župnik Šustić i Denis Žunić, vjeroučitelj iz Slivnice. Susret je bio prožet osobnom i zajedničkom molitvom, prigodom za ispovijed i druženjem. Među hodočasnicima su bile i mlade obitelji s djecom, krizmanici i prvopričesnici. „Župljanima to hodočašće predstavlja duhovno bogatstvo, posvjedočili su kako ih je duhovno ispunilo, molitveno, a međusobno druženje dodatno ih je zbližilo i povezalo. Hodočašće je način evangelizacije i osobito draga ponuda Crkve vjernicima koje u njima potiče dodatno predanje u odnosu s Gospodinom i njegovanje pobožnosti. Hodočasnici su ponijeli svoje nakane, potrebe, zahvale, neki su išli i bosi na brdo ukazanja“, rekao je župnik Šustić. Hodočasnici su pohodili Gospin muzej i brdo ukazanja, a putem do brda molili su krunicu. Sudjelovali su i u zajedničkom večernjem programu koji se sastojao od molitve krunice, misnog slavlja i euharistijskog klanjanja pred Presvetim. Župljani Slivnice i Islama Latinskog prije nekog vremena hodočastili su u Mariju Bistricu. No, odaziv za ovo hodočašće u Međugorje bio je višestruko veći.

I.G.

Foto: Župa Slivnica