Zadarska nadbiskupija

Povjerenstvo za promicanje laičke duhovnosti, crkvene pokrete i zajednice

Nova evangelizacija na području Zadarske nadbiskupije prisutna je u obliku crkvenih pokreta, zajednica i angažmana općeg svećeništva po djelovanju vjernika laika. Zadaća ovog Povjerenstva je pratiti, pomagati i koordinirati djelovanje postojećih bratovština, novih crkvenih pokreta i zajednica u skladu s ulogom vjernika laika u životu Crkve. Povjerenstvo koordinira i planira njihovu uključenost u Godišnji pastoralni plan Nadbiskupije.
S ciljem buđenja i njegovanja duhovnosti vjernika laika, Povjerenstvo na razini Nadbiskupije organizira tematske i staleške duhovne vježbe, duhovne obnove, tribine, predavanja, stručne skupove i sl.
Povjerenstvo također, u suradnji sa župnicima i dekanima, organizira i koordinira pučke misije u pojedinim župama, dekanatima ili regijama Nadbiskupije.

Predstojnik: fra Bojan Rizvan, [email protected]

Članovi:

1. Anušić Ružica
2. Bašić don Ivica
3. Batur Željko
4. Dobrijević Davor
5. Dušković Anđelo
6. Jelić don Roland
7. Končurat don Tomislav
8. Pedić don Boris
9. Planinić don Tomislav
10. Protić don Mladen
11. Rizvan fra Bojan, Predstojnik
12. Vodopija Gabriela
13. Vuleta Jasmina
14. Zbigniew J. don Korcz
15. Žepina Tereza

Plan i program za 2023./2024. godinu

1. 7. listopada 2023. – Susret crkvenih zajednica i pokreta uoči svetkovine sv. Šime, prije svečane Večernje.
2. 14. siječnja 2024. – Susret crkvenih zajednica i pokreta uoči svetkovine sv. Stošije, prije svečane Večernje.
3. 22. ožujka 2024. – Susret zajednica u korizmenom vremenu, petak prije Cvjetnice.
4. 18. svibnja 2024. – Susret zajednica uoči svetkovine Duhova, Duhovsko bdjenje.