Zahvala Mešihata Islamske zajednice predsjedniku Hrvatske biskupske konferencije na organizaciji konferencije o ljudskom bratstvu

Predsjednik HBK, zadarski nadbiskup Želimir Puljić, primio je Pismo zahvale koje mu je poslao muftija dr. Aziz ef. Hasanović, predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, s osvrtom na  Konferenciju „Ljudsko bratstvo – temelj sigurnosti i mira u svijetu” održanu 4. i 5. veljače u Zagrebu. “Konferencija „Ljudsko bratstvo – temelj sigurnosti i mira u svijetu” koju smo zajednički organizirali prošlog tjedna ostavila je velikog traga, ne samo na području medureligijskog dijaloga i odnosa kod nas, već i mnogo šire, o čemu svjedoče pozitivne reakcije, kako u pisanom obliku tako i usmenim putem, koje pristižu svakog dana. Zajedno smo uspjeli pokazati jednu širinu našeg društva, koja nije umjetna, već se ona živi, a u tome nemjerljivu i ponajveću zaslugu ima Hrvatska biskupska konferencija i Katolička crkva uopće. Naše zajedništvo kroz projekte i poruke uvijek su zbližavali ljude. Zato sam neizmjerno zahvalan na Vašoj otvorenosti te predanoj volji i želji da poruke koju su papa Franjo i dr. Ahmed Tajjib prošle godine poslali prikažemo kao dobrodošle i odavno ukorijenjene kod nas,  tj. u našem društvu. Uz želju da Vas Bog pomogne na putu dobra i uz izraze iskrenog poštovanja, primite srdačan pozdrav” piše muftija Hasanović nadbiskupu Puljiću, predsjedniku HBK.